1871 - Danmark - Tj 2 - 2930
4 sk. Tjenestemærke på tjenestebrev med fuldt indhold dateret Fortunen med laksegl Jægersborg Dyrehaves Vildtfoged annulleret med svagt nr.stempel "121" og sidestemplet lapidar Klampenborg d. 26.5.1871 via Kjøbenhavn til Hr. Godsejer de Neergaard til Gunderslövholm pr. Næstved.
Lot: 316257
DKK 200,00 |
Tjenestemærker
Breve > Danmark stempler > Lapidartype