1946 - Danmark - 1000
Ufrankeret OAS feltpostbrev stemplet Field Post Office 9 d. 6.4.1946 til København, Danmark. Påskrevet "Written in Danish". Fuldt indhold fra 569 Cpl. Schledermann "Women aren't Angles" Coy. AWS c/o 30 Corps Hq. BAOR. Fra dansker i teater kompagni på turné ved forskellige forlægninger. Dateret Fulingen d. 6.4.1946.
Lot: 219938
DKK 60,00 |
Europa
England
Breve > Danmark posthistorie > 2. verdenskrig